!Czas realizacji zamówienia wynosi od 1 do 2 dni roboczych.

Bibs smoczek uspokajający kauczukowy - White - rozm. M (6m+)

20,90
Opcje produktu

Producent:

Bibs

Wiek: 6 m+

Rozmiar: M

Ilość w zestawie: 1 szt

Smoczek uspokajający kauczukowy marki BIBS w rozmiarze M stworzony został z myślą o niemowlętach, które ukończyły już 6 miesiąc życia. Smoczek wykonany został z materiału organicznego, jakim jest kauczuk naturalny pozyskiwany z drzewa Hevea. Materiał ten jest najczęściej wybieranym matreriałem na smoczki, przez mamy na całym świecie. Smoczek jest wytrzymały, miękki i elestyczny, a jego kształ sprawia że dziecko podczas ssania czuje jakby ssało pierś Mamy.

Opis produktu

Smoczek kauczukowy dunskiego producenta Bibs to produkt, który został zaprojektowany przy współpracy z najlepszymi neonatologami. Współpraca ta pozwoliła uzyskać pełną ergonomię anatomiczną odpowiednią dla danego wieku rozwojowego dziecka. Osłonka smoczka została wprofilowana w taki sposób aby nie dotykać ust i brody dziecka, zapobiegając tym samym powstawaniu zaczerwienieniom, wykwitom, krostkom czy poważniejszym zakażeniom skóry. Zastosowanie dodatkowych otworów w smoczku pozwala maluszkowi łatwo oddychać mając smoczek w buzi. Smoczkek marki Bibs jest naturalny i nie zawiera ropopochodnych toksyn np. BPA i spełnia wymogi europejskie (EU) No. 321/2011.

Skład:

  • Smoczek: 100% naturalny kauczuk Hevea
  • Osłonka: polipropylen (PP)

Wymiary smoczka w rozmiarze M:

  • przeznaczony dla niemowląt 6-18 miesięcy
  • średnica końcówki: 15 mm
  • średnica słupka : 10 mm
  • wysokość smoczka kauczuk Hevea: 30 mm
  • średnica tarczy: 45 mm
Dodatkowe informacje

Smoczek BIBS wykonany jest z bezpiecznego materiału organicznego, jakim jest kauczuk naturalny pozyskiwany z drzewa Hevea. W związku z różnym okresem pozyskiwania mleczka z tego drzewa może różnić się on kolorem lub przeźroczystością. Ze względu na naturalne półprodukty smoczek może delikatnie różnić się wyglądem. ​Smoczek może być używany wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej. Nie należy pozostawiać smoczka w miejscu mocno nasłonecznionym lub w płynach dezynfekujących dłużej niż jest to wskazane w opisie płynu. Niezastosowanie się do powyższych zaleceń może skutkować osłabieniem smoczka, a w wyjątkowych sytuacjach może doprowadzić do jego zniszczenia. Przed każdym użyciem należy sprawdzić stan smoczka, przekrzywiając go w każdm możliwym kierunku. W przypadku zauważenia jakichkolwiek uszkodzeń lub osłabień materiału smoczek należy wyrzucić. Przy pierwszym zastosowaniu smoczka zalecamy zwrócić szczególną uwagę czy nie występują u dziecka reakcje alergiczne. W przypadku ich wystąpienia zalecamy zmianę smoczka na smoczek wykonany z silikonu medycznego.

Instrukcja użytkowania

Przed pierwszym użyciem smoczek należy dokładnie umyć, zalać wrzątkiem na około 5 min, a następnie wyciągnąć i odstawić do wystudzenia. Przed każdym kolejnym użyciem smoczek należy dokładnie umyć w wodzie z mydłem i pozostawić do wyschnięcia. Smoczek nie nadaje sie do mycia w zmywarce ani do sterylizacji w mikrofalówce.

 

Podczas ssania końcówka smoczka pracuje tzn. rozciąga i powiększa się do kształtu kuli. Nie stanowi to wady produktu, a jest naturalnym procesem. Producent Bibs zaleca wymianę smoczka co 30 dni (intensywne użytkowanie) lub co 60 dni (okazjonalne użytkowanie).

wstecz